نصب Gitlab بر روی Centos 7

نصب Gitlab بر روی Centos 7

همانطور که احتمالا می دانید هم اکنون گیت محبوب ترین نرم افزار کنترل نسخه و بازنگری کد است بعد از تحریم ایرانیان توسط گیت هاب (github) بهترین و کاملترین نرم افزار جایگزین Gitlab است که شما می توانید بر روی سرور مجازی لینوکس در ایران و یا خارج به سادگی آن را نصب و از امکانات رایگان آن استفاده کنید. با ما همراه باشید.

 


بعد از خرید سرور مجازی لینوکس Centos 7 (پیشنهاد شرکت سرور مجازی nvme ایران است)  و تحویل آنی آن ابتدا کلیه pacakge های cenots را با دستور yum update -y به روز رسانی می کنیم بعد از آن سرور را با دستور reboot ریبوت کرده تا سرور بر روی کرنل جدید بالا بیاید.


پیش نیاز های گیت لب را نصب کرده و به http ,https را در فایروال برای همیشه باز می کنیم :

 

 
yum install -y curl policycoreutils-python

firewall-cmd --permanent --add-service=http

firewall-cmd --permanent --add-service=https

systemctl reload firewalld


بعد از این مرحله مخزن gitlab را بر روی سرور نصب می کنیم :
 

  

curl https://packages.gitlab.com/install/repositories/gitlab/gitlab-ee/script.rpm.sh | sudo bash

 

 

حالا نیاز است که یک رکورد A برای ایجاد سابدومین در دامنه خود به IP اصلی سرور مجازی خریداری شده در DNS هاست تعریف کنیم که آن را بجای git.example.com قرار می دهیم.
 

  

sudo EXTERNAL_URL="https://git.example.com" yum install -y gitlab-ee
 

 

بعد از به آدرس سابدومین خود https://git.example.com رفته و رمز جدید را تنظیم کنید بعد از آن میتوانید با کاربر root و رمز جدید به gitlab وارد شوید.

برای مطالعه چگونگی کار و تنظیم پروژه با گیت لب می توانید به آدرس زیر مراجعه بفرمایید :

بعد از اتمام کار با ایجاد یک تیکت در ناحیه کاربری نگاه روشن پارس با موضوع گیت لب چنانچه سرورمجازی را از مرداد ۱۳۹۸ به بعد خریداری کرده باشید یک گیگ حافظه رایگان و دو عدد هسته پردازنده بیشتر به شما تعلق می گیرد تا راحت تر با گیت لب کار کنید :)
 

موفق باشید.