انتخاب سردبیر :
تازه ها
معرفی بهترین ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی
معرفی بهترین ابزار کدنویسی با هوش مصنوعی
تاریخ انتشار: 1 روز پیش - تعداد بازدید: 18

برنامه نویسی ستون فقرات توسعه نرم افزار مدرن است که باعث ایجاد نوآوری در برنامه‌ها و سیستم‌ها شده و به دنیای دیجیتال قدرت می‌بخشد. با این حال، فرآیند کدنویسی می‌تواند پیچیده و چالش برانگیز باشد، و به توسعه‌دهندگان نیاز دارد که سینتکس پیچیده، مدیریت پایگاه‌های کد بزرگ و عیب‌یابی خطاها را انجام دهند. ابزارهای کدنویسی به کمک هوش مصنوعی به عنوان همراهان ارزشمندی ایجاد شده‌اند تا چشم انداز برنامه نویسی را متحول کرده و تجربه کدنویسی توسعه دهندگان را افزایش دهند.

بوت لودر GRUB در لینوکس چیست؟
بوت لودر GRUB در لینوکس چیست؟
تاریخ انتشار: 1 روز پیش - تعداد بازدید: 20

بوت لودر یک جزء ضروری سیستم عامل است که به مقداردهی اولیه سخت افزار و بارگذاری اجزای نرم افزار لازم برای فرآیند بوت موفقیت آمیز کمک می‌کند. اگر یک کامپیوتر دارای چندین سیستم عامل باشد، بوت لودرها یک رابط کاربری ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کنید. این مطلب بوت لودر GRUB را معرفی کرده و عملکرد و هدف آن را در یک سیستم لینوکس توضیح می‌دهد.

مقایسه service و systemctl در لینوکس
مقایسه service و systemctl در لینوکس
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 37

مدیریت سرویس یک جنبه حیاتی مدیریت سیستم در لینوکس است. systemctl و service دو دستوری هستند که برای مدیریت سرویس‌ها در لینوکس استفاده می‌شوند.. در این مطلب به بررسی تفاوت‌های این دو دستور، عملکرد، سینتکس و سازگاری آنها می‌پردازیم.

معرفی بهترین ابزارهای DevOps
معرفی بهترین ابزارهای DevOps
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 73

فکر کردن فراتر از خدمات فنی برای هر شرکت فناوری اطلاعات در بازار ضروری است. مدل‌های تحویل سریع و باکیفیت برنامه به استاندارد جدیدی از انتظارات تبدیل شده‌اند که منجر به پذیرش سریع شیوه‌های DevOps شده است که در سال‌های اخیر نیاز به تقاضای بالا برای ابزارها و ارائه‌دهندگان خدمات DevOps را ایجاب کرده است.کسب‌وکارها و تولیدکنندگان باید بهترین ابزار DevOps را برای بهبود و افزایش کارایی پیاده‌سازی کنند. مطالعه این مطلب درک مناسبی از ابزارهای DevOps ارائه می‌دهد.

kernel panic چیست؟
kernel panic چیست؟
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 42

کرنل پنیک یک خرابی سیستم یا خرابی کرنل است که سیستم را از ادامه عملکرد عادی خود باز می‌دارد. خرابی زمانی رخ می‌دهد که هسته با یک خطای غیرقابل جبران یا شرایطی مواجه گردد که قادر به مدیریت آن نیست. کرنل پنیک با سیستم عامل‌های مبتنی بر یونیکس مانند لینوکس، BSD و macOS مرتبط است. این خطا مشابه خطای صفحه آبی مرگ (BSOD) در سیستم عامل ویندوز است.
 

مقایسه Memcached و  Redis
مقایسه Memcached و Redis
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 44

کش نقش مهمی در پروژه‌های توسعه وب ایفا می‌کند و منابعی را که به طور مکرر در دسترس هستند در پایگاه داده‌های موقت حافظه (کش) ذخیره می‌کنند. هدف از cache افزایش سرعت درخواست‌های کلاینت و کاهش لود سرور است. دو مورد از محبوب‌ترین راهکارهای ذخیره‌سازی اطلاعات در حافظه برای توسعه وب، Redis و Memcached هستند.