انتخاب سردبیر :
تازه ها
3 روش برای بررسی اندازه جدول و پایگاه داده در MySQL
3 روش برای بررسی اندازه جدول و پایگاه داده در MySQL
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 14

چه مدیر پایگاه داده باشید و چه توسعه‌دهنده برنامه، مدیریت پایگاه‌های داده MySQL و درک اندازه آن‌ها برای اطمینان از تخصیص کارآمد منابع، جلوگیری از مشکلات عملکرد و تسهیل تصمیم‌گیری‌های آگاهانه در مورد ذخیره‌سازی و مدیریت داده‌ها بسیار مهم است.این یک جنبه حیاتی از مدیریت پایگاه داده است که می‌توانید چندین روش برای بررسی جدول و اندازه پایگاه داده در MySQL پیدا کنید. در این مطلب، سه روش برای تعیین اندازه جدول و پایگاه داده در MySQL را بررسی خواهیم کرد.

آموزش نصب PostgreSQL در ویندوز
آموزش نصب PostgreSQL در ویندوز
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 11

PostgreSQL (پستگرس‌کیوال) یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای (RDBMS) رایگان و متن‌باز است که ویژگی‌های پیشرفته مختلفی از جمله پشتیبانی از انواع داده‌های پیچیده، تراکنش‌های ACID، مدیریت پیشرفته کاربر و گزینه‌های امنیتی چند لایه را ارائه می‌دهد.اگر در حال ساخت برنامه‌های وب هستید که به مدل‌های داده پیچیده، کارایی بالا یا کار با داده‌های مکانی نیاز دارند، PostgreSQL می‌تواند یک ابزار عالی باشد.

ترس‌ها و حقایق درباره آینده شغلی با هوش مصنوعی
ترس‌ها و حقایق درباره آینده شغلی با هوش مصنوعی
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 24

با آموزش هوش مصنوعی و پذیرش فناوری جدید، تاثیر هوش مصنوعی را بر امنیت شغلی فناوری و استراتژی‌های فناوران برای اثبات آینده شغلی خود بیاموزید. «آیا هوش مصنوعی شغل من را خواهد گرفت؟» هیچ شکی در مورد آن وجود ندارد که هوش مصنوعی بر شغل شما تاثیر می‌گذارد. سپس این سوال این است که چگونه می‌توان با این تغییرات مواجه شد.

آشنایی با کلیدهای GPG در لینوکس
آشنایی با کلیدهای GPG در لینوکس
تاریخ انتشار: 2 هفته پیش - تعداد بازدید: 19

برای محافظت از اطلاعات، سیستم‌های حفاظتی مختلفی وجود دارد که یکی از زیرسیستم‌های حفاظت، ابزارهای رمزنگاری است. فناوری‌های VPN، لودرهای سیستم عامل با عملکرد رمزگذاری، امضای دیجیتال الکترونیکی، برنامه‌های رمزگذاری برای فایل‌های لوکال روی دستگاه؛ همگی با استفاده از سیستم‌های رمزنگاری مختلف بر اساس الگوریتم‌های ریاضی گرد هم جمع شده‌اند.

آموزش نصب Kubernetes در اوبونتو 22.04
آموزش نصب Kubernetes در اوبونتو 22.04
تاریخ انتشار: 2 هفته پیش - تعداد بازدید: 17

کوبرنتیز یکی از نوآورانه‌ترین فناوری‌هایی است که می‌توانید برای استقرار، مقیاس‌گذاری و مدیریت برنامه‌ها بدون در نظر گرفتن پلتفرم زیرساختی استفاده کنید. اگر یک مهندس DevOps یا توسعه‌دهنده نرم‌افزار هستید، با موقعیت‌هایی مواجه می‌شوید که باید Kubernetes را روی پلتفرم‌های مختلف با وابستگی‌های مورد نیاز نصب کنید. این مطلب دستورالعمل‌های گام به گام نحوه نصب کوبرنتیز در اوبونتو را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مقایسه مجازی سازی  و کانتینرسازی
مقایسه مجازی سازی و کانتینرسازی
تاریخ انتشار: 2 هفته پیش - تعداد بازدید: 9

در طول سال‌ها، کسب‌وکارها زیرساخت‌ها را از سرورهای فیزیکی به فناوری‌های کارآمدتر مانند مجازی‌سازی و کانتینری‌سازی برای استقرار سریع‌تر برنامه‌ها و چرخه عمر توسعه نرم‌افزار ساده‌تر تغییر داده‌اند. این فناوری‌ها با ایجاد مقیاس‌پذیری، استقرار سریع و بهینه‌سازی هزینه، مدیریت برنامه‌ها را متحول کرده‌اند.در این مطلب، ما فناوری‌های مجازی‌سازی و کانتینری‌سازی را با هم مقایسه می‌کنیم، تفاوت‌های کلیدی بین این دو را بررسی نموده و مزایا و معایب هر کدام را برجسته خواهیم کرد.