فعال کردن Lets Encrypt در دایرکت ادمین

فعال کردن Lets Encrypt در دایرکت ادمین

در این نوشته نحوه فعال کردن LetsEncrypt برای کاربران دایرکت ادمین را آموزش می‌دهیم.


 LetsEncrypt سرویس بین المللی است که توسط بسیاری از شرکت های معتبر جهانی همچون موزیلا،سیسکو و ... پشتیبانی می شود و میتواند گواهینامه  SSL رایگان برای دامنه شما ایجاد می‌کند. روش نصب و فعالسازی آن بسیار آسان است. مدت اعتبار این گواهینامه 90 روز است که قابلیت تمدید خودکار را نیز دارا می‌باشد.
 

این گواهینامه SSL زیر دامنه ها را نیز پشتیبانی می‌کند.

خبر خوب برای کاربران دایرکت ادمین این است که در کلیه سرویس های هاست اشتراکی لینوکس دایرکت ادمین این قابلیت فعال است و کاربران دایرکت ادمین تنها باید آن را فعال کنند. 
دقت بفرمایید با توجه به محدودیت ساعتی  صدور و ۹۰ روزه بودن گواهینامه هیچگونه پشتیبانی توسط شرکت برای این موضوع انجام نمی شود و فقط یک امکان رایگان برای استفاده از کاربران است.
اگر سایت با اهمیتی دارید، جهت استفاده از سرویس SSL معتبر نگاه روشن پارس با یکسال پشتیبانی رایگان گواهینامه معتبر یکساله از خریداری بفرمایید.

ُُSSL رایگان

برای اینکار باید وارد هاست دایرکت ادمین شوید و گزینه مدیریت SSL را طبق تصویر زیر انتخاب کنید.

مدیریت SSL

و اگر تابحال SSL نداشته باشید این پیغام را در بالا مشاهده خواهید کرد.

فعال کردن SSL

روی here کلیک می‌کنیم و در صفحه باز شده Secure SSL را انتخاب می‌کنیم و Save  را می‌زنیم.

Secure SSL

در پایین همین صفحه گزینه دوم را انتخاب می‌کنیم و Save را می‌زنیم.

SSL

نکته :

اگر از قبل SSL داشتید و بجای مدیریت فایل‌ها ( File Manage ) بجای public_html اطلاعات شما در private_html می‌باشد گزینه اول را انتخاب کنید در غیر این صورت گزینه دوم را انتخاب کنید.

سپس به صفحه‌ی قبل برمی‌گردیم گزینه Generate new certificate را انتخاب می‌کنیم. و تیک Free & automatic certificate from Let's Encrypt را انتخاب کرده و سپس Save می‌زنیم.

انتخاب LetsEncrypt

به همین راحتی کار نصب Let's Encrypt به پایان رسید