سرور اختصاصی پارسدو با استفاده از بهترین سخت افزار و دیتاسنترهای تراز اول ایران و جهان
بیش از ۵۰ گیگابیت ظرفیت شبکه - نصب رایگان سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و مجازی ساز

آموزش بهینه سازی عملکرد MySQL با استفاده از MySQLTuner
آموزش بهینه سازی عملکرد MySQL با استفاده از MySQLTuner
تاریخ انتشار: 4 هفته پیش - تعداد بازدید: 118

اجرای MySQL در تنظیمات بهینه برای منابع خاص به مدیریت لودهای بالای سرور کمک کرده و از کند شدن آن جلوگیری می‌نماید. به طور کلی، پس از تیونینگ آپاچی (tuning Apache) برای مدیریت لودهای زیاد، تیون کردن MySQL برای کانکشن‌های اضافی مفید است.

مقایسه Proxmox با ESXi
مقایسه Proxmox با ESXi
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 137

مقایسه Proxmox با ESXi  مسئله‌ای است که بسیاری از مردم هنگام جستجوی هایپروایزر مناسبی که باید استفاده کنند با آن مواجه می‌شوند. در این مطلب قصد داریم نگاهی به Proxmox در مقایسه با ESXi بیندازیم و بررسی کنیم که بهترین هایپروایزر کدام است و چه تفاوت‌هایی در کارایی، قیمت و عملکرد دارند.

مقایسه VMware ESXi با vSphere و vCenter
مقایسه VMware ESXi با vSphere و vCenter
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 137

VMware  طیف گسترده‌ای از محصولات را ارائه می‌دهد و درک موارد استفاده متفاوت برای این محصولات ممکن است برای کاربرای مبتدی سخت باشد در این مطلب، تفاوت‌های بین سه فناوری رایج در محیط‌های VMware را بررسی می‌کنیم؛ البته قبل از مقایسه ESXi با vSphere  و vCenter باید توجه کنیم که این فناوری‌ها مکمل یکدیگر هستند و نه جایگزین هم.

معرفی 10 ابزار مدیریت و مانیتور از راه دور
معرفی 10 ابزار مدیریت و مانیتور از راه دور
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 215

ابزارهای مدیریت ریموت دسکتاپ به کاربران این امکان را می‌دهند که کامپیوتر خود را از کامپیوتر دیگری از راه دور کنترل کنند. این ابزار که معمولا به عنوان ابزارهای RMM یا Remote Monitoring and Management شناخته می‌شود، به ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده کمک می‌کند تا کامپیوتر، شبکه، asset management و endpoint protection فعال و از راه دور را ارائه دهند.

KVM  چیست؟ چرا از مجازی سازی KVM استفاده می‌کنیم؟
KVM چیست؟ چرا از مجازی سازی KVM استفاده می‌کنیم؟
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 166

Kernel-based Virtual Machine (KVM) چیست و چرا ما از آن در سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کنیم.  KVM  بخشی از نحوه عملکرد است و برای اطمینان از اینکه سرورهای ما مطابق با بهترین استانداردها هستند ضروری است. ماشین‌های مجازی مانند KVM به دلایل زیادی به عملیات کرنل لینوکس افزوده می‌شوند، که در ادامه مطلب به آن‌ها می‌پردازیم تا دیدگاه خوبی در مورد اینکه چرا از KVM برای سرورهای خود استفاده می‌کنیم، به شما ارائه دهیم.

سرور مجازی ترید چیست؟
سرور مجازی ترید چیست؟
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 220

در دنیای تجارت که به سرعت در حال تحول است، اتوماسیون و کارایی به عنوان عوامل حیاتی برای موفقیت تبدیل شده‌اند. همانطور که فناوری در صنعت متحول شده، معامله‌گران بازرهای مالی هم به دنبال راه‌هایی برای ارتقای استراتژی‌ها و بهینه سازی تجربه معاملاتی خود هستند.

آموزش نصب رابط گرافیکی گنوم در دبیان
آموزش نصب رابط گرافیکی گنوم در دبیان
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 214

گنوم یکی از محبوب‌ترین محیط‌های دسکتاپ لینوکس است که امروزه در دسترس است. GNOME رابط گرافیکی پیش‌فرض برای توزیع‌های محبوب لینوکس مانند فدورا، دبیان و اوبونتو است.با این حال، شرایطی وجود دارد که ممکن است یک محیط دسکتاپ متفاوت را نصب کرده باشید، یا یک سیستم headless (شاید یک سرور) را اجرا می‌کردید، و اکنون می‌خواهید یک رابط گرافیکی نصب کنید.این مطلب شما را راهنمایی می‌کند تا محیط دسکتاپ گنوم  را در دبیان نصب کنید.

بهترین محیط دسکتاپ برای لینوکس چیست؟
بهترین محیط دسکتاپ برای لینوکس چیست؟
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 220

سه محیط دسکتاپ KDE ،GNOME و Xfce برای لینوکس پرکاربرد هستند. بسیاری از کاربران از محیط دسکتاپ اولیه با توزیع لینوکس انتخابی خود استفاده می‌کنند که بخشی از سیستم عامل یونیکس است. با این حال، متخصصان معمولا به دلیل دسترسی، عملکرد، طرح‌بندی، مدیر فایل و غیره، یکی را بر دیگری ترجیح می‌دهند. اگر در تصمیم گیری برای استفاده از محیط دسکتاپ دو دل هستید، مطالعه این مطلب می‌تواند اطلاعات بیشتری در اختیار شما بگذارد تا انتخاب شما تسهیل شود.

بررسی و مقایسه SaaS، PaaS و IaaS
بررسی و مقایسه SaaS، PaaS و IaaS
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 160

IaaS، PaaS و SaaS در سالهای اخیر به دلیل مزایایی که برای کسب و کارها در هر اندازه ارائه می‌دهند، محبوبیت فوق العاده‌ای به دست آورده‌اند. این مدل‌های خدمات رایانش ابری، راه‌حل‌های مقرون‌به‌صرفه، مقیاس‌پذیر و انعطاف‌پذیری را برای سازمان‌ها ارائه می‌کنند که می‌توانند بر اساس نیازهای خاص آنها تنظیم شوند.

YAML چیست و چه کاربردی دارد؟
YAML چیست و چه کاربردی دارد؟
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 298

YAML یک زبان برنامه‌نویسی محبوب است که برای خواندن و درک آسان طراحی شده است که می‌توان از آن در ارتباط با سایر زبان‌های برنامه نویسی هم استفاده کرد. به دلیل انعطاف پذیری و دسترسی، YAML توسط ابزار اتوماسیون Ansible برای ایجاد فرآیندهای اتوماسیون استفاده می‌شود. در این مطلب به معرفی کامل بخش‌های مختلف یک فایل YAML خواهیم پرداخت.