سرور اختصاصی پارسدو با استفاده از بهترین سخت افزار و دیتاسنترهای تراز اول ایران و جهان
بیش از ۵۰ گیگابیت ظرفیت شبکه - نصب رایگان سیستم عامل های لینوکس، ویندوز و مجازی ساز

watchdog timer چیست؟
watchdog timer چیست؟
تاریخ انتشار: 3 هفته پیش - تعداد بازدید: 61

watchdog timer یا WDT شمارنده‌ای است که از مقدار preset به صفر با نرخ ثابت شمارش معکوس می‌کند. می‌توانید WDT را طوری پیکربندی کنید که وقتی به صفر می‌رسد یک وقفه (interrupt) یا ریست (reset) ایجاد کند. ایده این است که برنامه اصلی شما باید به طور دوره‌ای WDT را قبل از انقضا، با نوشتن یک مقدار خاص در یک ثبات یا فراخوانی یک تابع، ریست کند. به این ترتیب،  WDT  به عنوان یک ناظر بررسی می‌کند آیا برنامه مطابق انتظار اجرا می‌شود یا خیر.

آموزش نصب OpenLiteSpeed
آموزش نصب OpenLiteSpeed
تاریخ انتشار: 3 هفته پیش - تعداد بازدید: 47

OpenLiteSpeed یک وب‌سرور متن باز با کاربری آسان است که ویژگی‌ها و عملکرد بی نظیری را به همراه امنیت درجه یک به سایت‌های شما ارائه می‌دهد.سرور تمام قوانین ریرایت (rewrite) آپاچی را درک می‌کند و دارای ویژگی‌های شتاب‌دهی کش است که به شما امکان می‌دهد سریع‌ترین ذخیره‌سازی را روی سرور خود پیاده‌سازی کنید. جدا از همه اینها، می‌توانید یک پردازنده PHP سفارشی نصب کنید که برای سرور OpenLiteSpeed بهینه شده است.

آموزش نصب وردپرس روی کنترل پنل Webmin
آموزش نصب وردپرس روی کنترل پنل Webmin
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 102

کنترل پنل Webmin (وبمین) و امکانات آن را بررسی کرده سپس مراحل نصب وبمین و نصب وردپرس از طریق داشبورد آن را به صورت مرحله به مرحله روی سرور مجازی پارسدو توضیح می‌دهیم. مناسب برای کاربرانی که تمایل درند از کنترل پنل رایگان روی سرور مجازی خود استفاده کنند.

مقایسه Ceph ، GlusterFS، MooseFS ، HDFS و DRBD
مقایسه Ceph ، GlusterFS، MooseFS ، HDFS و DRBD
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 101

سیستم‌های ذخیره‌سازی (استوریج) در عصر شکوفایی محاسبات ابری، بستری است که ارزش تامل دارد. با وجود ابزارهای متعددی که یک سیستم وجود دارد، دانستن اینکه چه چیزی را برای چه هدفی انتخاب کنید می‌تواند دلهره آور باشد. مطالعه این مطلب، یک نمای کلی از رایج‌ترین سیستم‌های ذخیره سازی موجود ارائه می‌دهد و  به طور عمیق به مقایسه Ceph ، GlusterFS ،  MooseFS، HDFS  و  DRBD می پردازد.

NGINX چیست و چگونه کار می‌کند؟
NGINX چیست و چگونه کار می‌کند؟
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 110

NGINX، یک نرم افزار وب سرور متن‌باز است که به دلیل تطبیق پذیری و قابلیت‌های پیشرفته خود متمایز است. علاوه بر ارائه صفحات وب، NGINX  یک ابزار چندوجهی برای بهینه سازی عملکرد و امنیت وب سایت هم است.در چشم انداز اینترنت، نقش وب سرورها بسیار مهم شده است. بنابراین، درک NGINX برای هر کسی که با فناوری وب مرتبط است، چه برای پروژه‌های شخصی یا برنامه‌های سازمانی در مقیاس بزرگ، ضروری است.

HPE OneView چیست؟
HPE OneView چیست؟
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 173

HPE OneView  که قبلا با نام HP OneView شناخته می‌شد، یک پلتفرم مدیریت زیرساخت همگرا است که یک رابط یکپارچه برای مدیریت سیستم‌های نرم افزاری تعریف شده در یک مرکز داده فراهم می‌کند.

آموزش تست سلامت هارد دیسک
آموزش تست سلامت هارد دیسک
تاریخ انتشار: 2 ماه پیش - تعداد بازدید: 595

اگربه دنبال یک ابزار آزمایش قابل اعتماد برای تست عملکرد هارد دیسک، کارت حافظه یا هر دیوایس ذخیره سازی هستید CrystalDiskMark یک نرم افزار رایگان و متن‌باز است که می‌تواند به شما کمک کند سرعت و کارایی دستگاه ذخیره سازی خود را اندازه گیری نمائید.

مقایسه Proxmox با OpenStack
مقایسه Proxmox با OpenStack
تاریخ انتشار: 3 ماه پیش - تعداد بازدید: 180

برای کسب و کارها بسیار رایج است که سرور مجازی  خود را برای پردازش داده یا محاسبات از راه دور ایجاد کنند. پس از مقداردهی اولیه، شما به عنوان یک مدیر فناوری اطلاعات، ممکن است وظیفه داشته باشید که سرور را برای رسیدگی به درخواست‌های بی‌شمار و پیچیده دریافتی، مقیاس کنید.برای انجام این کار، به ابزارهایی مانند Proxmax یا OpenStack نیاز دارید. سوال این است که کدام یک برای مورد استفاده شما مناسب است؟

Terraform چیست؟
Terraform چیست؟
تاریخ انتشار: 3 ماه پیش - تعداد بازدید: 397

Terraform یک ابزار محبوب زیرساخت به عنوان کد (infrastructure-as-code) است که امکان می‌دهد تهیه و مدیریت منابع زیرساخت را خودکار کنید. از فایل‌های پیکربندی نوشته شده در زبان پیکربندی HashiCorp (HCL) برای تعریف وضعیت مطلوب زیرساخت و از دستورات مختلفی برای اعمال این تنظیمات و مدیریت منابع آن استفاده می‌کند.

vCPU چیست؟
vCPU چیست؟
تاریخ انتشار: 3 ماه پیش - تعداد بازدید: 299

vCPU مخفف virtual Central Processing Unit (واحد پردازش مرکزی مجازی) است و واحد پردازش مرکزی مورد استفاده در ماشین‌های مجازی و محیط‌های ابری را نشان می‌دهد. هر vCPU در سیستم عامل VM نشان دهنده یک هسته فیزیکی CPU است.