سرور مجازی یک ماشین مجازی کامل است که امکان نصب سیستم عامل لینوکس و ویندوز را داشته و به شما دسترسی کامل نرم افزاری می دهد.
با استفاده از کنترل پنل ابری منحصر به فرد پارسدو امکان ریبوت، نصب مجدد سیستم عامل، اسنپ شات و ... را در اختیار دارید.
خرید سرور مجازی در ۴ موقعیت جغرافیایی ایران، ترکیه، آلمان و آمریکا با قابلیت تحویل آنی در پارسدو فراهم است.

مهندسی پلتفرم چیست و آیا کسب و کارها باید آن را بپذیرند؟
مهندسی پلتفرم چیست و آیا کسب و کارها باید آن را بپذیرند؟
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 34

اکثر توسعه دهندگان از انجام هر کاری که کدنویسی نیست متنفرند: مدیریت زیرساخت، ایجاد و پیکربندی مخازن، مدیریت خطوط لوله CI/CD و غیره. بیشتر اوقات، آنها آرزو می‌کنند که فقط می‌توانستند روی نوشتن کدهای عالی که در آن مهارت دارند تمرکز کنند و اجازه می‌دادند شخص دیگری بقیه موارد را مدیریت کند. خوب راه حلی برای آن وجود دارد که به آن مهندسی پلتفرم می‌گویند و راهی برای کاهش بار کار بر دوش توسعه دهندگان است، بنابراین آنها می‌توانند بر ارائه ارزش به تولید تمرکز کنند. همچنین راهی برای جلوگیری از برخی از مشکلات رایج اجرای DevOps است.

SASE چیست؟
SASE چیست؟
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 35

Secure Access Service Edge (SASE) خدمات لبه WAN را با ابزارها و خدمات Secure Service Edge ترکیب می‌کند تا به طور ایمن کاربران و سایت‌ها از راه دور را به داده‌ها، سرویس‌های ابری و شرکت متصل کند. SASE به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که شبکه و ابزارهای امنیتی خود را در یک کنسول مدیریت واحد ادغام کنند تا یک ابزار امنیتی و شبکه‌ای ساده فراهم شود که مستقل از محل قرارگیری کارکنان و منابع باشد.

آموزش راه اندازی سرور ماینکرفت (Minecraft) در ویندوز سرور
آموزش راه اندازی سرور ماینکرفت (Minecraft) در ویندوز سرور
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 66

ماینکرفت (Minecraft) یکی از تنها بازی‌هایی است که با گیمرهایی بی‌شماری در سراسر جهان در طول سال‌های مختلف آن را بازی کرده‌اند و آزمون زمان را به خوبی پس داده است. ماینکرفت به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با انواع بلوک‌های مختلف یک دنیای سه‌بعدی بسازند. البته بازی به تنهایی چندان لذتی ندارد و بازی به صورت مالتی پلیر با دیگران علاقمندان و دوستان لذت آن را چند برابر خواهد کرد.

تفاوت ITOps  با  DevOps چیست؟
تفاوت ITOps با DevOps چیست؟
تاریخ انتشار: 1 هفته پیش - تعداد بازدید: 36

عناوین درون یک سازمان تقریبا به سرعت خود فناوری تکامل  پیدا می‌کنند. برای مدت طولانی، عنوان DevOps تفسیر توسعه و عملیات در نظر گرفته می شد - یک اصطلاح فراگیر برای نقش‌های ترکیبی که همه چیز را از زیرساخت های on-prem، ابری و ترکیبی گرفته تا اجرای کد و مدیریت چرخه حیات را در بر می‌گرفت. اینجاست که ITOps  وارد می‌شود؛ بازوی سازمانی که فراتر از خدمات فناوری اطلاعات و عملیات است. قبل از اینکه برخی از مسئولیت‌های کلیدی و تفاوت‌های بین دو تیم را بشکافیم، اجازه دهید در مورد چند چیز به توافق برسیم.

Zero Trust چیست؟
Zero Trust چیست؟
تاریخ انتشار: 2 هفته پیش - تعداد بازدید: 39

وقتی دولت‎ها شروع به صحبت در مورد فناوری یا حتی تحمیل آن می‌کنند، پس موضوع واقعا مهم شده است. این واقعیت که دولت بایدن یک فرمان اجرایی در مورد امنیت سایبری ملی منتشر و سازمان‌های دولتی را ملزم به اعمال معماری Zero Trust کرد.

SIEM چیست؟ و این چطوری کار می‌کند؟
SIEM چیست؟ و این چطوری کار می‌کند؟
تاریخ انتشار: 2 هفته پیش - تعداد بازدید: 44

SIEM مخفف امنیت (security)، اطلاعات (information) و مدیریت رویداد(event management) است. ابزارهای SIEM داده‌های لاگ، هشدارهای امنیتی و رویدادها را در یک پلتفرم متمرکز جمع‌آوری می‌کنند تا تجزیه و تحلیل real-time را برای نظارت بر امنیت ارائه دهند.

رویت پذیری (Observability) چیست؟
رویت پذیری (Observability) چیست؟
تاریخ انتشار: 2 هفته پیش - تعداد بازدید: 41

مشاهده‌پذیری به ما اجازه می‌دهد تا یک سیستم را از بیرون درک کرده و در مورد آن سیستم بدون دانستن عملکرد درونی‌اش سوال بپرسیم. علاوه بر این، به ما این امکان را می‌دهد که به راحتی مشکلات جدید را عیب یابی و مدیریت کنیم 

نقطه تبادل اینترنت (IXP) چیست؟
نقطه تبادل اینترنت (IXP) چیست؟
تاریخ انتشار: 2 هفته پیش - تعداد بازدید: 31

نقاط تبادل اینترنت (IXP) نقش مهمی در عملکرد اینترنت، اتصال شبکه‌ها و امکان تبادل ترافیک اینترنت بین ارائه دهندگان خدمات مختلف ایفا می‌کنند. در این مطلب، به مفهوم IXP و نحوه کار، تاریخچه، هدف و مزایای آن خواهیم پرداخت.

مهارت‌های تی شکل (T-shaped) چیست؟
مهارت‌های تی شکل (T-shaped) چیست؟
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 175

مهارت‌های T شکل، ویژگی‌ها و کیفیتی هستند که متخصصان خاصی دارند و آنها را برای یک سازمان ارزشمند می‌سازد. یک متخصص T شکل دارای مهارت‌های عمیق و تخصصی در یک یا چند زمینه فنی است و همچنین دارای مهارت‌های بین فردی و نرم قوی است که به آنها اجازه می‌دهد به طور موثر در تیم‌های چند رشته‌ای کار کنند و با موقعیت‌ها و زمینه‌های مختلف سازگار شوند. 

رکورد DMARC ایمیل چیست؟
رکورد DMARC ایمیل چیست؟
تاریخ انتشار: 1 ماه پیش - تعداد بازدید: 98

آیا همه منابع ایمیل دامنه خود را می‌شناسید؟ آیا اسپمرها سعی می‌کنند دامنه ایمیل شما را برای فرصت‌های هک یا کلاهبرداری جعل کنند؟ آیا از بهترین شیوه‌های ایمیل برای اطمینان از تحویل inbox پیروی می‌کنید؟ این‌ها سوالاتی هستند که DMARC به آنها پاسخ داده و به شما کنترل کامل تحویل ایمیل برای دامنه کسب و کارتان را می‌دهد. همه چیزهایی را که باید درباره DMARC بدانید در این مطلب ذکر کرده‌ایم