ورود به محیط کاربری ثبت نام

دامنه

شرکت نگاه روشن پارس هم اکنون با ثبت بیش از هزاران دامنه جهانی این افتخار را دارد تا دامنه شما را در کمترین زمان ممکن نزد یکی از معتبرترین شرکت های ثبت دامنه جهان در کشور آلمان ثبت کند همچنین با قابلیت سرویس آنی شما هر ساعتی از شبانه روز می توانید دامنه خود را آنلاین ثبت بفرمایید. شما در نگاه روشن پارس مالک کامل دامنه خود هستید و به صورت آنلاین از طریق کنترل پنل کامل شرکت می توانید دامنه خود را مدیریت کنید.

میزبانی وب

سرویسهای اشتراکی همگی بر روی چهار شبکه اختصاصی شرکت نگاه روشن پارس نگهداری و میزبانی می شوند. دانش روز جهان ، اشراف کامل بر روی شبکه ، استفاده از سخت افزارهای بسیار حرفه ای ، مدیریت منابع ، سقف استفاده برای هر کاربر ، استقاده از کنترل پنل ساده و قدرتمند دایرکت ادمین و ... باعث شده است هر روزه ده ها مشتری جدید شرکت نگاه روشن پارس را به عنوان میزبان خود انتخاب کنند. باعث افتخار ماست که هم اکنون بیشتر از 5000 وب سایت فارسی از خدمات شرکت نگاه روشن پارس استقاده می کنند. امیدواریم با همت و پشتکار خود بتوانیم خدمتگذار خوبی برای هموطنان عزیزمان باشیم.

نمایندگی حجمی

با داشتن نمایندگی حجمی از شرکت نگاه روشن پارس بدون هیچگونه دردسر شما می توانید به مشتریانتان با نام تجاری خودتان هاست ساخته و بفروشید و نگران به روز بودن نرم افزار ها ، بالا بودن سرور و ... نباشید. با استفاده از کنترل پنل مدیریتی که در اختیار شما قرار داده می شود شما به صورت آنلاین و بدون نیاز به تماس با شرکت می توانید هاست مورد نظر خود را ایجاد نمایید.

سرور مجازی

شرکت نگاه روشن پارس یکی از پیشگامان صنعت مفید و مقرون به صرفه مجازی سازی در ایران است و سرورهای مجازی را همزمان باعرضه جهانی به هموطنان عزیز ارائه کرده است که با استفبال بسیار خوبی از طرف مشتریان عزیز قرار گرفته است

- امکان انتخاب موقعیت جغرافیایی سرور بین ایران - اروپا و آمریکا
- امکان انتخاب سیستم عامل لینوکس و ویندوز
- امکان انتخاب توزیع های محبوب لینوکس و تحویل آنی سرویس
- امکان تهیه سرور مجازی لینوکس دایرکت ادمین

سرور اختصاصی

شرکت نگاه روشن پارس از معدود شرکتهای میزبانی وب در ایران است که خود مالک شبکه های اختصاصی ، سرورها ، کلیه تجهیزات شبکه ، IP ها و... در چهار شهر از جهان است و همزمان به دهها شرکت همکار دیگر خدمات ارائه می دهد. شما می توانید طیف وسیعی از سرورها را به صورت آماده در لیست سرورهای اختصاصی ایران و خارج از کشور انتخاب و خرید نمایید همچنین در صورت نیاز به شرایط خاص و سرورهای ویژه با شرکت نگاه روشن پارس تماس حاصل فرمایید. نصب رایگان مجازی ساز ها ، ارائه کنترل پنل های تحت وب برای میزبانی وب و سرورهای مجازی ساز و ارائه سرورهای کاملا مدیریت شده لینوکس و ... باعث شده است تا مشتریان با اطمینان خاطر بیشتری شرکت نگاه روشن پارس را برای همکاری انتخاب نمایند.

خدمات دیتاسنتر

نگاه روشن پارس با توجه به داشتن متخصصین دارای مدارک شبکه سیسکو ، میکروتیک و ... از یک سو و متخصصین دارای مدارک لینوکس و تجربه 10 ساله در زمینه میزبانی وب و دیتاسنتر بستری مناسب را برای ارائه خدمات دیتاسنتر به هموطنان عزیز فراهم کرده است. خدماتی همچون مشاوره ، نصب و راه اندازی ، مدیریت ، بهینه سازی اتاق های سرور و تهیه و نصب تمامی تجهیزات Passive و Active به صورت استاندارد و با صرف هزینه های مقرون به صرفه از ویژگی های خدمات دیتاسنتر شرکت می باشد. همچنین ارائه Colocation در ایران و خارج با قابلیت مدیریت نرم افزاری رایگان بر روی سرورهای لینوکس و نصب مجازی سازها و سیستم عامل های مختلف دنیا با بستر چند گیگابیتی بر روی شبکه ایران و شبکه بیست گیگابیتی بر روی خارج از کشور از جمله خدمات شرکت می باشد.

گواهینامه معتبر SSL

رد و بدل شدن اطلاعات بین کاربران و سایت با داشتن SSL معتبر و استفاده از پروتکل https رمزنگاری شده و باعث اطمینان بخشی بیشتر کاربران به سایت شما و بالابردن امنیت سایت شما می شود.

برنامه نویسی تحت وب

تولید و ارائه نرم افزارهای تحت وب ، پرتالهای سازمانی ، اتوماسیون های تحت وب ، اموزش تحت وب و ... با استفاده از تکنولوژی ها و آخرین متد های روز دنیا با استفاده از زبانهای PHP,MySql,Html5,Css3,Jquery,Ajax,JavaScript و ... از دیگر خدمات شرکت نگاه روشن پارس به شمار می رود کارنامه موفق شرکت در تولید پرتال تحت وب مهر و آفتاب که در حال حاضر بیش از 500 وب سایت از این دو پرتال استفاده می کنند مهر تایید دیگری بر صدق گفتار و عمل شرکت نگاه روشن پارس در زمینه توسعه نرم افزاری به شمار می رود.


هنگام ورود به یک سیستم CentOS برای اولین بار، قبل از انجام هر کار ممکن است شما بخواهید ببینید چه نسخه CentOS در سیستم شما اجرا می شود.
در این آموزش، چند دستور مختلف را در مورد چگونگی بررسی نسخه  سیستم عامل CentOS  در سیستم شما نشان می دهیم.

 


تا زمان نوشتن این مقاله  CentOS  سه نسخه  فعال دارد :: CentOS 5، CentOS 6 و CentOS 7

نسخه  CentOS را با استفاده از دستور lsb_release بررسی کنید


دستور lsb_release اطلاعات پایه لینوکس استاندارد (LSB) درباره توزیع لینوکس شما را نشان می دهد.

این روش ترجیح داده شده است و بدون توجه به نسخه CentOS  شما که در حال اجرا است کار خواهد کرد.

ترمینال خود را باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید:

lsb_release -a

 

نسخه CentOS شما در خط شرح نمایش داده خواهد شد. همانطور که می بینید از خروجی بالا من از CentOS Linux release 7.5.1804 استفاده می کنم.


معنی شماره نسخه 7.5.1804 چیست؟

  •      7 نسخه  اصلی  CentOS است.
  •      7.5 آخرین نسخه جزئی CentOS 7 است.
  •      1804 کد تاریخ نسخه های جزئی است، 1804 به معنی آوریل 2018 است. این شماره برای نشان دادن زمان انتشار اتفاق می افتد.

 

اگر پیامی دریافت کنید : bash: lsb_release: command not found...، بدان معنی است که بسته  redhat-lsb core در سیستم شما نصب نشده است. شما می توانید آن را به راحتی نصب کنید


sudo yum install redhat-lsb-core

نسخه CentOS را با استفاده از دستور rpm بررسی کنید


rpm (Red Hat Package Manager) یک بسته ابزار مدیریتی برای سیستم های مبتنی بر Red Hat مانند RHEL، CentOS و Fedora است.

شما می توانید از ابزار rpm برای نمایش اطلاعات مربوط به بسته نسخه centos که شامل نسخه CentOS در نام آن است، استفاده کنید:

rpm --query centos-release

خروجی:


centos-release-7-5.1804.4.el7.centos.x86_64


نسخه CentOS را با استفاده از فایل / etc / centos-release بررسی کنید

فایل / etc / centos-release توسط بسته centos منتشر شده ارائه شده است.

برای پیدا کردن نسخه CentOS خود، دستور زیر را وارد کنید:


cat /etc/redhat-release


خروجی:


CentOS Linux release 7.5.1804 (Core)


نسخه CentOS خود را با استفاده از فایل / etc / os-release بررسی کنید
فایل / etc / os-release در تمام سیستم های موجود اجرا می شود.

این روش اگر شما CentOS 7 دارید،کار می کند :


cat /etc/os-release


خروجی:

 

NAME="CentOS Linux"
VERSION="7 (Core)"
ID="centos"
ID_LIKE="rhel fedora"
VERSION_ID="7"
PRETTY_NAME="CentOS Linux 7 (Core)"
ANSI_COLOR="0;31"
CPE_NAME="cpe:/o:centos:centos:7"
HOME_URL="https://www.centos.org/"
BUG_REPORT_URL="https://bugs.centos.org/"

CENTOS_MANTISBT_PROJECT="CentOS-7"
CENTOS_MANTISBT_PROJECT_VERSION="7"
REDHAT_SUPPORT_PRODUCT="centos"
REDHAT_SUPPORT_PRODUCT_VERSION="

نسخه CentOS خود را با استفاده از دستور hostnamectl بررسی کنید


hostnamectl یک دستور است که به شما اجازه می دهد hostname را تنظیم کنید اما می توانید از آن برای یافتن نسخه  CentOS خود هم استفاده کنید.

این روش اگر شما CentOS 7 دارید،کار می کند :

hostnamectl


خروجی:

 

Static hostname: localhost.localdomain
         Icon name: computer-vm
           Chassis: vm
        Machine ID: 2849f743fbe74706abaa6cb8b2ae5377
           Boot ID: 8259a43c6265465884920ac6d762ed5e
    Virtualization: kvm
  Operating System: CentOS Linux 7 (Core)
       CPE OS Name: cpe:/o:centos:centos:7
            Kernel: Linux 3.10.0-862.9.1.el7.x86_64
      Architecture: x86-64

 

در این راهنما، ما به شما نشان داده ایم که چگونه نسخه  CentOS نصب شده در سرور را پیدا کنید.